0 yorum  |  Yorum Yap
Ürün Kodu: 6734650404
Stok Durumu: 998
149,00TL
Vergiler Hariç: 137,96TL
Bize Ulaşın
  • Email

    info@mersincezerye.com

  • Phone

    0532 470 20 55 - 0 532 470 00 85

  • Pzt - Cum: 8:00 - 17:00

İletişim Formu

Her an mükemmel lezzeti ile karşımıza çıkan ve birçok kişi tarafından akşam çaylarının vazgeçilmezi olan badem özellikle Şili ve İspanya gibi ılıman iklimlerin hakim olduğu bölgelerde yetişmektedir. Bu çerez Acı Badem ve Tatlı Badem olarak ikiye ayrılıyor. Birçok insan tatlı bademi çiğ olarak tüketse de lezzetli olması açısından tuzsuz tüketilmesi tavsiye ediliyor. Bu tür kuruyemişlerin neredeyse çoğunda olduğu gibi bademde de bir sürü farklı farklı vitaminler bulunuyor.  İnek sütü ile aynı protein miktarını içerisinde barındırdığı için uzmanlar genel olarak kuruyemiş olarak bademin tüketilmesini öneriyor. Aynı zamanda kilosuna dikkat eden kişiler için de bu yemiş önerilmektedir.

Yerli Çiğ Badem Nasıl Oluyor?

Çiğ badem genel olarak yukarıda da bahsettiğimiz gibi Şili ve İspanya gibi yerlerde üretilmektedir. Bademin hasını tüketmek istiyorsanız muhakkak tercihlerinizi oradan gelen bademlerden yana kullanmalısınız. Bunun yanı sıra ülkemizde üretilen bademi tercih eden kişiler de nerede satıldığı konusunda fikir sahibi olmak istiyor. Biz de insanların daha kolay bir şekilde satın alım gerçekleştirmesi için elimizden gelenin en iyisini sizlere sunmaya çalışırken kısa süre içerisinde sofralarınız ile buluşturmayı hedefliyoruz. Tabii bu durumda badem fiyatlarının yüksek olduğunu görebilirsiniz. Her ne kadar fiyatlar yüksek olsa da yerli bademin lezzetinden vazgeçemeyenler için satın alım miktarında herhangi bir kısıtlama uygulamıyoruz. Birçok insan rahatlıkla satın alıp kısa sürede teslim alıyorlar.

Yerli Çiğ Bademin Faydaları

Her kuruyemişte olduğu gibi bademde de tüketimin ardından birçok fayda görebilirsiniz. Bu konu hakkında gerekli bilgileri aşağıda sizlerle paylaşacağız.

1.      Bademde bulunan besleyici yağlar sayesinde tokluk hissiyatınız artacak ve kilo verme konusunda kolay bir sürece gireceksiniz.

2.      Kilo vermede etkili olan bademi günlük 10 – 15 tane civarı tüketebilirsiniz. Tabii burada çiğ ve tuzsuz tercih edilmelidir.

3.      Yorgunluk hissiyatını alarak zihnen daha dinç olmanızı sağlar.

4.      Böbrek ve üreme yollarındaki iltihapları ortadan kaldırır.

5.      Safra kesesi iltihabını çözer.

6.      Kalp ve damar hastalıklarının en büyük düşmanlarından biridir.

Bu kadar faydalı olan bir besini uygun fiyatlarla satın alma fırsatınız olduğunu kesinlikle unutmamalısınız.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Etiketler: Çiğ, Badem, (Yerli)