0 yorum  |  Yorum Yap
Ürün Kodu: 3103018489
Stok Durumu: 980
220,00TL
Vergiler Hariç: 217,82TL
Bize Ulaşın
  • Email

    info@mersincezerye.com

  • Phone

    0532 470 20 55 - 0 532 470 00 85

  • Pzt - Cum: 8:00 - 17:00

İletişim Formu

Mersinden çıkarak Dünya'nın en beğendiği lezzetler arasına girmeyi başaran cezeryenin içerisine sağlık için çok faydalı olan fındıkların eklenmesi ile ortaya çıkan fındıklı küp cezeryeler taze olarak tüketildiğinde insan sağlığı üzerinde gösterdiği olumlu etki nedeni ile herkes tarafından beğenilerek tüketilmektedir. Sindiriminin kolay olması ve ağızda bıraktığı tadın güzelliği ile bu ürün günün her saati tüketilebilir.

Nasıl Tüketilmelidir?

Uzmanlar tarafından mutlaka günde en az 5-6 tane tüketilmesi önerilen fındıklı küp cezerye içerdiği besin değeri yüksek vitaminler sayesinde tüketenlerin daha kaliteli bir yaşam sürmelerini sağlıyor. Doyurucu özelliği ile özellikle kilosunun kontrol etmek isteyenlere diyet uzmanları tarafından önerilen bu ürün az tüketilse de vücuda sağladığı enerji nedeni ile kişilerin daha dinç olmalarına yardımcı olur.

Nasıl Yapılır?

Fındıklı küp cezeryemiz adından da anlaşıldığı gibi cezeryenin içerisine cevizlerin çiğ olarak katıldığı bir tatlı türüdür. Yapılışında ise Ankara Beypazarı yöresinden aldığımız havuçlar kök kısmı kesildikten sonra bol su ile yıkanır ve bir süre suda haşlanır. Haşlanan ve sonrasında püre haline getirilen havuçlar %100 şeker pancarından üretilen şeker ile birlikte 3 saat bakır tencerede pişirilir ve belirli aralıklar ile karıştırılır. Pişmeye yakın havucun içine ise çiğ fındıklar atılır ve soğuması için ahşap kalıplara bırakılır. Soğuduktan sonra ise küp halinde kesimi yapılan cezeryeler bu şekilde satışa sunulur.

Faydaları Nedir?

Günlük belli bir miktar tüketildiğinde ilk faydasının saç ve gözleri güçlendirmesi ile gösteren fındıklı küp cezerye unutkanlık, kalp ve damar tıkanıklıklarının da baş düşmanıdır. İçerdiği vitaminler ile enerji deposu olan bu ürün cildin de daha parlak görünmesini sağlar. Yorgunluğa da iyi gelen bu tatlı türü kolesterolün düşmesinde de etkilidir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Etiketler: Fındıklı, Küp, Cezerye
Image
Image
Image
Image
Image