0 yorum  |  Yorum Yap
Ürün Kodu: 4503916936
Stok Durumu: 955
260,00TL
Vergiler Hariç: 257,43TL
Bize Ulaşın
  • Email

    info@mersincezerye.com

  • Phone

    0532 470 20 55 - 0 532 470 00 85

  • Pzt - Cum: 8:00 - 17:00

İletişim Formu
Antep fıstıklı küp cezerye tamamiyle doğal malzemeler kullanılarak geleneksel usüllere göre, son derece hijyen koşullarda üretilmektedir. Ankara Beypazarı yöresinden tedarik ettiğimiz havuçları sap kesmi kesilip yıkandıktan sonra yaklaşık 1,5 saat bakır kazanlarda haşlayarak yumuşaması sağlanır. Ardından püre haline getirilip suyu sıkıldıktan sonra elde edilen %25 oranındaki havuç püresi tekrar bakır kazanlarda 45 kg %100 şeker pancarı şekeri eklenerek pişirilmeye devam edilir. Pişmesine yakın içerisine antep yöresinden tedarik ettiğimiz 1. sınıf antep fıstığı eklenir. Pişirme işleminin ardından cezeryemiz ahşap kalıplar içerisine dökülerek soğumaya bırakılır. Daha sonra arzuya göre yaprak ya da küp şeklinde kesilerek %100 doğal cezeryemiz satışa sunulur.

Fıstıklı Küp Cezerye Hakkında

Fıstıklı küp cezerye hem oldukça lezzetli hem de sağlıklı bir atıştırmalık olarak bilinen ve sıklıkla tercih edilen gıda maddesidir. Küp cezeryeler gerek kahve yanı ikramlık gerekse tatlı bir atıştırmalık olarak sıklıkla tercih edilen ürünlerimiz arasında yer almaktadır. İçerik bakımından incelendiğinde cezeryeler hem çocuklar hem de yetişkinler için sağlıklı atıştırmalık olarak karşımıza çıkmaktadır. Cezerye içerisinde bulunan havuç kişilerin göz sağlığını olumlu olarak etkileyecek etkiye sahiptir. Fıstık ise B6 bakımından insan vücuduna fayda sağlayacaktır. Bu vitaminlerden faydalanabilmek için fıstıklı cezeryenin devamlı olarak tüketilmesi gerekmektedir. Fıstığın kalbe faydası oldukça fazladır. Bundan dolayı miktarına dikkat edilerek düzenli olarak yenilen fıstıklı küp cezeryelerin sağlık açısından faydaları oldukça fazla olacaktır. Cezeryede bulunan havuç ve fıstık zengin lif kaynağı olduğu için fıstıklı cezeryenin tüketilmesi sindirim sistemi için oldukça önemlidir. Hem besleyici hem de lezzetli atıştırmalık arayan kişiler için cezerye çeşitleri oldukça güzel alternatif olacaktır. Kişi damak zevkine göre fıstıklı, narlı, cevizli ya da fındıklı gibi cezerye çeşitlerini seçebilir.

Cezerye Faydaları Nelerdir?

Fıstıklı küp cezerye kalsiyum, potasyum, fosfor, C vitamini ve A1 vitamini gibi birçok vitamine sahiptir. Bu nedenle düzenli bir şekilde tüketilmesi vücut sağlığı açısından oldukça önemlidir. Cezerye faydaları aşağıdaki gibidir: • Cezerye içerik bakımından oldukça zengin vitamin ve minerallere sahiptir. • Fıstıklı cezerye tüketimi sayesinde kan şekeri dengesizlikleri ortadan kalkacaktır. Bu büyük oranda cezeryenin fıstıklı olmasından kaynaklanmaktadır. • Cezeryeler büyük oranda antioksidan deposu olarak bilinirler. • Fıstıklı cezerye tüketimi kalp sağlığı açısından oldukça önemlidir. • Cezeryenin ana maddesi olan havuç sayesinde göz sağlığı korunacaktır. • Cezeryeler içerik bakımından sağlıklı olduğu için kolesterol içermemektedir. • Birçok çeşidi bulunması kişilerin damak tadına uygun cezeryeyi seçmelerine imkan vermektedir. Fıstıklı küp cezerye sunmuş olduğu bu avantajlar neticesinde en fazla satılan ürünler arasında yer almaktadır. Sevilerek tüketilen cezeryelerin saklanmasına oldukça dikkat etmek gerekmektedir. Cezeryeler serin ve kuru bir ortamda saklanırsa daha uzun süreli saklanabilmektedir. Yaz aylarında ise cam bir saklama kabında buzdolabında saklanması son derece sağlıklı olacaktır. Saklama koşullarına dikkat edilerek saklanan cezeryelerin tatlarında en ufak bir bozulma söz konusu olmayacaktır. Bu koşullar sağlandığında istenildiği kadar cezerye siparişi verilebilecektir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Etiketler: Fıstıklı, Küp, Cezerye
Image
Image
Image
Image
Image