0 yorum  |  Yorum Yap
Ürün Kodu: 450306715
Stok Durumu: 981
149,00TL
Vergiler Hariç: 147,52TL
Bize Ulaşın
  • Email

    info@mersincezerye.com

  • Phone

    0532 470 20 55 - 0 532 470 00 85

  • Pzt - Cum: 8:00 - 17:00

İletişim Formu

Yemeklerden sonra tüketilmesi hem lezzetli hem de sağlıklı olan fındıklı yaprak cezerye tüketicilere ağızda bıraktığı tadın yanı sıra görselliği ile de cazip gelmektedir. Mersin yöresine ait olan ancak namı dünyanın dört bir yanına yayılmış olan bu ürün birçok kişi tarafından özellikle sağlıksal açıdan gösterdiği faydalar nedeni ile tercih edilmektedir. Doktorların da bazı hastalıkların tedavisinde ek takviye olarak önerdikleri bu tatlı türünün mutlaka taze olarak tüketilmesi gerekmektedir.

Günlük Ne Kadar Tüketilmelidir?

Doktorlarında vücuda sağladığı faydalar nedeni ile hastalarına tüketmeleri için önerdiği fındıklı yaprak cezerye günde 5-6 adet tüketildiğinde kısa sürede sağlık üzerindeki etkilerini hissettirmektedir. Günde 5-6 tane tüketildiğinde daha kaliteli bir yaşam sürmelerine yardımcı olan bu besin mutlaka sertifikalı satış noktalarından alınmalıdır.

Nasıl Yapılır?

Fındıklı yaprak cezeryemiz adından da anlaşılacağı gibi yaprak şeklinde kesilen cezeryenin içine fındıkların çiğ olarak eklenmesi ile ortaya çıkıyor. Yapımında ise Ankara Beypazarı yöresinden aldığımız havuçlarımız kökleri kesildikten yıkandıktan sonra bakır kaplarda yaklaşık 1.5 saat boyunca haşlanarak püre haline gelir. Püre haline gelen havuçlarımız tekrar kazanlara konulduktan sonra üzerine %100 şeker pancarından üretilen şeker eklenir ve 3 saat boyunca bakır kazanda arada bir karıştırılarak pişirilir. Pişmeye yakın ise içine çiğ fındıkları eklenir ve ahşap kalıplara dökülerek soğuması beklenir. Soğuduktan sonra ise kesilerek satışa hazır hale getirilir.

Faydaları Nelerdir?

Günlük olarak tüketildiğinde faydaları saymak ile bitmeyen fındıklı yaprak cezerye kalp ve damar tıkanıklıklarını henüz oluşmadan önlemektedir. Saçların dökülmesini önlemesinin yanı sıra gözlerin daha canlı görmelerini sağlayan bu besin alzheimer hastalığının giderilmesi içinde mutlaka tüketilmelidir. Cilt sağlığına da iyi gelen bu besin cildin daha parlak görünmesine yardımcı olmaktadır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!