0 yorum  |  Yorum Yap
Ürün Kodu: 2605375052
Stok Durumu: 978
200,00TL
Vergiler Hariç: 198,02TL
Bize Ulaşın
  • Email

    info@mersincezerye.com

  • Phone

    0532 470 20 55 - 0 532 470 00 85

  • Pzt - Cum: 8:00 - 17:00

İletişim Formu

Türkiye'nin marka lezzetlerinden olan cezeryenin ceviz ile birlikte birkaç işlemden geçerek inanılmaz bir lezzet haline dönüştüğü şekli olan cevizli küp cezerye bazı hastalıkların önlenmesinde etkili olduğu için doktorlar tarafında da önerilmektedir. Özellikle halsizlik problemi yaşayan kişilerin günlük yaşam kalitelerinin yükselmesini sağlayan bu üründe dikkat edilmesi gereken şey ürünün sağlıklı bir üretimden geçmiş olmasıdır. Lezzeti kadar görselliği ile de tercih edilir birçok davet ve özel günde tercih edilmektedir.

Nasıl Tüketilmelidir?

Günde birkaç tane tüketildiğinde insanların sabahları daha dinç uyanmalarını sağlayan cevizli küp cezeryeler gün içerisinde de tüketicilerin daha yüksek enerjili olmalarını sağlamaktadır. Günde 4-5 tane tüketilmesinin sağlık üzerinde kısa sürede olumlu etkiler göstermesi nedeni ile bu ürün uzmanlar tarafından yemek sonrası en önemli atıştırmalık olarak gösterilmektedir.

Nasıl Yapılır?

Doğal malzemeler ile yapılan cezeryenin içerisine ezilen cevizlerin katılarak yapıldığı ve daha sonra cezeryenin küp şeklinde kesilerek sunulduğu bir cezerye türüdür. Ankara Beypazarı yöresinden tedarik ettiğimiz havuçlarımız kökleri kesilip bol su ile yıkandıktan sonra püre haline getirilir. Püre haline getirdiğimiz havuçlarımız tekrar kazanan konulur üzerine de %100 şeker pancarından üretilen şeker eklenir yaklaşık 3 saat bakır kazanımızda karıştırılarak pişirilir. Pişmeye yakın cevizler içine çiğ olarak eklenir. Daha sonra ahşap kalıplara dökülerek soğumaya bırakılan cezerye soğuduktan sonra kesilerek satışa hazır hala gelir.

Faydaları Nedir?

Günlük ve taze olarak tüketildiğinde cilt dostudur yaşlanmanın belirtilerinin ortaya çıkmasını engeller. Kalp ve damar tıkanıklığı yaşayan hastalara da ek besin takviyesi olarak önerilen cevizli küp cezeryeler alzheimer hastalığının önlenmesinde de etkilidir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Etiketler: Cevizli, Küp, Cezerye
Image
Image
Image
Image
Image