0 yorum  |  Yorum Yap
Ürün Kodu: 012
Stok Durumu: 977
224,93TL
Vergiler Hariç: 222,70TL
Bize Ulaşın
  • Email

    info@mersincezerye.com

  • Phone

    0532 470 20 55 - 0 532 470 00 85

  • Pzt - Cum: 8:00 - 17:00

İletişim Formu

Ülkemizin adını Dünyaya duyuran lezzetlerimizden olan cezerye içerisine çiğ olarak eklenen fındık, Antep fıstığı ve ceviz ile daha da lezzetli bir hale dönüşmüştür. Başlı başına enerji deposu olan ve içerisine eklenen malzemeler ile özellikle daha sağlıklı bir yaşam sürmek isteyenlerin günlük olarak tüketmeyi tercih ettikleri bu besin tüketen kişilerin daha zor olmalarına yardımcı olmaktadır. Alındıktan sonra 15 gün raf ömrü olan karışık küp cezerye küp olarak kesilmeleri ile de özel günlerde tüketilmek üzere sunumu etkili olan bir besindir.

Günlük Tüketimi Nasıl Olmalıdır?

Fazla tüketildiğinde herhangi bir sorun yaşatmayan cezeryeler günde 5-7 adet tüketildiğinde ise tüketicilerin sağlığı üzerinde gözle görülür etkiler yaratmaktadır. Daha da arttırılması mümkün olan bu miktarın tüketiminde önemli olan devamlılıktır. Birçok kişi tarafından faydaları kadar lezzetli olması nedeni ile de tüketilen bu besinin nereden alındığı da önemlidir.

Nasıl Yapılır?

Karışık yaprak cezeryeden küp şeklinde kesilmesi ile ayrılan cezeryeler paketinin içerisine ceviz, fındık ve Antep fıstıklı türler eklenmektedir. Ankara Beypazarı yöresinden aldığımız havuçlarımız önce kökleri kesilerek yıkanır ve püre haline gelmesi için bakır kazan içerisinde yaklaşık 1,5 saat boyunca haşlanır. Haşlanarak püre haline gelen havucumuz daha sonra tekrar kazan içine konularak üzerine de %100 şeker pancarından üretilen şeker konulur ve karıştırılarak pişirilir. Pişmeye yakın ise cezerye üzerine havuç, ceviz, fındık ya da Antep fıstığı eklenir. Daha sonra ahşap kalıplara dökülerek soğuması beklenen cezeryeler kuruduktan sonra küp şeklinde kesilerek satışa hazır hale getirilir.

Faydaları Nelerdir?

Doktorlar tarafındanda tüketilmesi önerilen karışık küp cezerye saç dökülmesi sorunu yaşamamak içinde günlük olarak tüketilmelidir. İnsan cildinin daha parlak görünmesine yardımcı olan karışık küp cezerye göz, kalp ve damar hastalıklarının iyileşmesinde de oldukça etkilidir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Etiketler: Karışık, Küp, Cezerye
Image
Image
Image
Image
Image