0 yorum  |  Yorum Yap
Ürün Kodu: 4659960653
Stok Durumu: 950
119,00TL
Vergiler Hariç: 117,82TL
Bize Ulaşın
  • Email

    info@mersincezerye.com

  • Phone

    0532 470 20 55 - 0 532 470 00 85

  • Pzt - Cum: 8:00 - 17:00

İletişim Formu

Cevizli Yaprak Cezerye

Türk mutfağının yöresel yemeklerinden biri olan cevizli yaprak cezerye Akdeniz Bölgesin de bulunan Mersin ve Adana illerin de sıklıkla yapılan bir tatlı çeşididir. Bilmeyen insanlar genel olarak cezerye tatlısını pestil ile karıştırılmaktadır. Arap kökeninden gelen bu tatlı genel olarak Türk insanlarının tabiri ile lokuma benzetilmektedir. Cezerye içerisin de bulunan ana madde havuçtur. Bunun yanı sıra Hindistan cevizi ve şekerden üretilmektedir. Fakat cezerye tatlısının çeşitleri de oldukça fazladır. Örneğin ceviz, fındık, kayısı gibi gıdalar da eklenerek bu tatlı daha sağlıklı bir hale gelmektedir. Cezerye çeşidi yaprak ve dökme olarak ikiye ayrılmaktadır. Dökme cezerye, hamurun kalıplara dökülerek dilimlenmektedir. Fakat yaprak cezerye hamurun ince olacak şekil de yaprak olarak dilimlenmesidir. Bu iki çeşit olan cezerye türün de tat olarak bir farklılık yoktur. Tek farkları görünüşleridir. Eğer lezzetli ve kaliteli bir cezerye yemek istiyor, aynı zamanda bu cezeryeyi geleneksel tarifine birebir uyacak şekilde tatmayı düşünüyorsanız doğru yerdesiniz. Mersin Cezerye olarak, geleneksel tariflere tamamıyla bağlı kalınarak ve müşterilerin damak zevkine layıkıyla hitap edecek ürünleri üreterek satışa sunuyoruz. Pek çok çeşidi arasında en çok rağbet görenlerden bir tanesi de cevizli yaprak cezeryedir. Cevizli yaprak cezerye, adından da anlaşılacağı üzere diğer cezerye türleri gibi küp şeklinde değil ince ince kesilerek hazırlanmaktadır.

Hijyen Standartları Ne Durumda?

Firmamız tarafından üretilen her türlü ürün, üstün hijyen standartlarını karşılamaktadır. Firma bünyesindeki üretim tesislerinde gerek ortamın gerekse personelin hijyeni her şeyden önce gelir. Müşterilerine duyduğu saygıyı bu yönüyle de ifade eden firmamız, geleneksel tariflere ve benzersiz lezzetlere imza atmasının yanı sıra sağlıklı ürünler üretmekten de hiçbir zaman vazgeçmeyecektir.

Cevizli Yaprak Cezerye Üretimi Nasıl Gerçekleşiyor?

Mersin Cezerye, ürünlerinin yapım aşamasında ahşap kalıplardan ve bakır kazanlardan istifade eder. Öncelikle bakır kazanlar içerisinde Ankara Beypazarı'ndan temin edilen havuçlar kök kısımları ayrılmış şekilde kaynatılır. Bu sırada püre haline gelmeleri beklenir. Püre haline gelen havuçların içerisine tamamıyla şeker pancarından üretilen şeker de eklendikten sonra bu karışım pişmek üzereyken cevizler tamamıyla çiğ halde kazanlara eklenir. Ahşap kalıplara dökülen karışımın soğuması beklenir ve soğumasının ardından kesilerek müşterilerin damak zevkine hitap edecek hale getirilir.

Fiyatlar Neden Bu Kadar Makul?

Fiyatların uygun olması her zaman için kaliteden yoksun olunduğu manasına gelmez. Mersin Cezerye de geleneksel tariflere göre hazırlanmış olan ürünlerini müşterilerinin hak edeceği şekilde sunarken kaliteden asla ödün vermez ve yüksek kalitede bir hizmeti her zaman için en uygun fiyatlara sunmayı amaçlar. Bu sayede geleneksel ve yüksek kalitedeki cezeryeye herkesin ulaşabilmesi sağlanacaktır.

Cevizli Yaprak Cezerye Besin Değerleri

Cezerye kendi halin de bile yüksek besin değeri içermektedir. Fakat cevizli yaprak cezerye içerisine eklenen ceviz sayesin de daha yüksek besin değeri sağlamaktadır. Havuç içeriği de bulunduğundan dolayı sağlıklı bir tatlı olarak geçmektedir. Bitkisel olarak üretilen bir tatlı olduğu için kolesterol içermemektedir. 100 gram cezerye de ortalama olarak 240 kalori bulunur. Bunun 44 gramını karbonhidrat, 2.6 gramını protein, 4.2 gramını yağ ve 1.5 gramını ise lif içermektedir. Potasyum, kalsiyum ve demir gibi mineralleri içerirken aynı zaman da A ve C vitaminlerini de içermektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Etiketler: Cevizli, Yaprak, Cezerye
Image
Image
Image
Image
Image