0 yorum  |  Yorum Yap
Ürün Kodu: 006
Stok Durumu: 899
224,93TL
Vergiler Hariç: 222,70TL
Bize Ulaşın
  • Email

    info@mersincezerye.com

  • Phone

    0532 470 20 55 - 0 532 470 00 85

  • Pzt - Cum: 8:00 - 17:00

İletişim Formu

Sağlık açısından inanılmaz faydalı olan cezeryenin her tadından tatmak isteyen müşterilerimiz için karma yaptığımız karışık yaprak cezerye, cezerye türleri arasında en fazla tercih edilendir. Sadece lezzeti ile değil sunum şekli olarak da vazgeçilmez olan bu tatlı türü yemeklerden sonra günlük olarak tüketildiğinde birçok hastalığın önlenmesinde etkili olduğundan Dünya genelinde birçok ülkeden oldukça büyük talep görmektedir.

Günde Ne Kadar Tüketilmelidir?

Nereden alındığı kadar ne kadar tüketildiği de önemli olan karışık yaprak cezeryenin günde en az 4-5 tane tüketilmesi gerekmektedir. Vücut sağlığı için yeterli olarak görülen bu miktarın doktorlar tarafından önerildiği zamanlarda arttırılması mümkündür. Sağlık üzerindeki etkisini göstermesi için günlük olarak ara verilmeden tüketilmesi gerekir.

Nasıl Yapılır?

Karışık yaprak cezerye paketinin içerisinde Antep fıstıklı, cevizlı ve fındıklı çeşitleri yer almaktadır. Ankara Beypazarı yöresinden aldığımız havuçlarımızın kök kısımları kesildikten sonra yıkanır ve bakır kazanlarda 1,5 saat boyunca püre haline gelene kadar haşlanır. Bu haşlama işlemi sonrası püre haline gelen havuçlarımızın üzerine %100 şeker pancarından üretilen şeker eklenir ve yaklaşık 3 saat boyunca bakır kazan içerisinde karıştırılarak pişirilir. Pişmeye yakın ise içine neyli yapılacaksa o kuruyemiş eklenir. Daha sonra ise ahşap kalıplara dökülerek soğuması beklenir. Soğuduktan sonra ise yaprak şeklinde kesilen cezeryeler satışa sunulur.

Faydaları Nelerdir?

Cilde iyi gelmesi nedeni ile özellikle bayanlardan tarafından tercih edilen yaprak cezeryeler tüketicilerine sağlık açısında daha kaliteli bir yaşamın kapılarını açmaktadır. Kalp, damar, kolesterol, unutkanlık, yorgunluk gibi rahatsızlıklarında oluşmasını önleyen bu besin saç ve gözlerinde güçlenmesine yardımcı olmaktadır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Etiketler: Karışık, Yaprak, Cezerye
Image
Image
Image
Image
Image